Hakkımızda

Rubida Mühendislik ve Enerji LTD.ŞTİ, 2012 yılında Kemal Furkan SÖKMEN adına Teknogirişim Sermayesi Desteği ile açılmıştır.
TGSD kapsamında 0108.TGSD.2012 numaralı “Elektrikli Araçlar için Su Soğutmalı Akü Modülü” projesini yürütmüştür.
Proje kapsamında Lityum-Polimer hücrelerden oluşan su soğutmalı Akü Modülü oluşturulmuştur.
Rubida Mühendislik;

  • Lityum bazlı hücreleri temel alan ve enerjiyi yüksek kapasitede depolama kabiliyetine sahip sistem tasarım ve analizleri üzerine Ar-Ge ve Ür-Ge çalışmaları yürütmektedir.
  • Yürüttüğü Ar-Ge ve Ür-Ge çalışmalarda sanayimizin halihazırda kullandığı ürünleri başarıyla ortaya koymuş bir firmadır.
  • Batarya teknolojileri, batarya yönetim sistemleri (BTMS: Battery Thermal Management System, BMS: Battery Management System)  ve analizleri üzerine uzman bir firmadır.
  • Hesaplamalı Akışkanlar Mekaniği (HAD) üzerine akademik ve sanayi referanslarına sahiptir. Elektronik soğutma, Yanma, Aerodinamik Analizler üzerine uzmanlaşmış ve Ar-Ge hizmetleri vermektedir.
  • Sanayi kuruluşlarımızın Ar-Ge faaliyetlerine, projelerine (Tübitak-Teydeb, KOSGEB) ve süreçlerine birebir katılmakta, danışmanlık hizmeti vermektedir.
  • Rubida Mühendislik mekaniğin, elektroniğin ve yazılımın günümüzde ayrılmaz disiplinler olduğu gerçeğinden yola çıkarak otomasyon yazılımları ve akıllı sistem uygulamaları üzerine yatırım yapmış ve müşterilerine hizmet vermeye başlamıştır.
  •  Rubida Mühendislik gerek Tübitak-Kosgeb projelerinde, gerek müşteri isteğine göre şekillenmiş özel projelerle otomotiv-makine ve enerji sektörlerine Ar-Ge faaliyetlerini sürdürmektedir.

 İş hayatındaki can alıcı nokta hizmet etmek için beslenen dürüst duygudur. Ticaret bilindiği gibi hizmet bilimidir. En iyi hizmet veren en çok kar edendir. (George Eberhard)