Hakkımızda

Rubida Mühendislik ve Enerji LTD.ŞTİ, 2012 yılında Dr.Öğr.Üyesi Kemal Furkan SÖKMEN tarafından Teknogirişim Sermayesi Desteği ile açılmıştır.
TGSD kapsamında 0108.TGSD.2012 numaralı “Elektrikli Araçlar için Su Soğutmalı Akü Modülü” projesi kapsamında Bursa  ilimizde Teknogirişim Sermayesi ile kurulan İLK Şirkettir.
Proje kapsamında Lityum-Polimer hücrelerden oluşan su soğutmalı Akü Modülü oluşturulmuştur.


Rubida Mühendislik; Dr.Öğr.Üy. Kemal Furkan Sökmen’in 12 senelik Özel Sektör ve Akademik tecrübesine dayanarak Sanayimize ve KOBİlerimize Mühendislik (Tasarım, Analiz ve Danışmanlık) hizmetleri vermektedir. 

Hizmetlerimizin başında  

  • Hesaplamalı Akışkanlar Mekaniği (CFD) Uygulamaları, çözümleri,  proje ortaklıkları Ar-Ge/Ür-Ge çalışmaları yürütmek

  • Mühendislik disiplini içinde çeşitli projelerde Yapısal (Sonlu Elemanlar) Analiz Hizmetleri , proje ortaklıkları ve Ar-Ge/Ür-Ge çalışmaları yürütmek

  • CFD ve Sonlu Elemanlar Mühendislik Eğitimleri vermek

  • Elektronik Tasarım ve özellikle elektronik bileşenlerin ısıl analizleri (Isıtma-Soğutulma) üzerine mühendislik hizmetleri Ar-Ge/Ür-Ge çalışmaları yürütmek

  • Lityum bazlı hücreleri temel alan ve enerjiyi yüksek kapasitede depolama kabiliyetine sahip sistem tasarım ve analizleri üzerine Ar-Ge/Ür-Ge çalışmaları yürütmek

  • Batarya teknolojileri, batarya yönetim sistemleri (BTMS: Battery Thermal Management System, BMS: Battery Management System)  ve ısıl analizleri üzerine Ar-Ge/Ür-Ge çalışmaları yürütmek

  • Sanayi kuruluşlarımızın Ar-Ge faaliyetlerine, projelerine (Tübitak-Teydeb, KOSGEB), Ar-Ge Merkezi, Tasarım Merkezi süreçlerine birebir katılmakta, danışmanlık hizmeti vermektedir.

  • Rubida Mühendislik mekaniğin, elektroniğin ve yazılımın günümüzde ayrılmaz disiplinler olduğu gerçeğinden yola çıkarak otomasyon yazılımları ve akıllı sistem uygulamaları üzerine yatırım yapmış ve müşterilerine hizmet vermeye başlamıştır.

 

 

 İş hayatındaki can alıcı nokta hizmet etmek için beslenen dürüst duygudur. Ticaret bilindiği gibi hizmet bilimidir. En iyi hizmet veren en çok kar edendir. (George Eberhard)